Patronaty oraz inne osiągnięcia

Recenzjum to nie tylko miejsce z recenzjami. Staramy się także wspierać czy to autorów, czy rozmaite akcje związane z literaturą (i nie tylko). Jeśli ktoś jest zainteresowany naszym patronatem, zapraszamy do kontaktu. Poniżej przedstawiamy natomiast chronologicznie (od najnowszych) akcje/publikacje, do których promocji dołożyliśmy swoje trzy grosze.


Wrzesień 2014
Mieliśmy niebywałą okazję i przyjemność współpracy z wydawnictwem Otwartym i po raz kolejny fragmenty naszych recenzji pojawiły się wewnątrz książek "Wybacz mi, Leonardzie" i "Prawie jak gwiazda rocka". Fragmenty te oczywiście były podpisane oraz opatrzone adresem naszej strony.

Sierpień 2014

Mieliśmy niebywałą przyjemność zostać patronem medialnym II tomu "Atlantów" autorstwa Olis Nari Lang. Nasze logo pojawiło się na książce, napisaliśmy recenzję [tutaj] i zorganizowaliśmy konkurs [tutaj] oraz wspieraliśmy publikację gdzie tylko się dało.


Lipiec 2014
Mieliśmy niebywałą przyjemność, i to aż dwukrotnie!, gościć na sopockim spotkaniu blogerów, gdzie poznaliśmy mnóstwo pozytywnie zakręconych ludzi. Pierwszy raz było to w 2013 roku [video relacja tutaj], natomiast drugie spotkanie odbyło się w roku 2014 [video także tutaj].Czerwiec 2014

Patronat medialny nad grą planszową wydawnictwa Let's Play. Wsparcie kampanii crowdfundingowej, która miała na celu zebranie środków do powstania II edycji gry "Labyrinth: The Paths of Destiny".

Maj 2014

Patronat medialny nad grą planszową wydawnictwa Bakumi. Logo Recenzjum pojawiło się na stronie partnera, otrzymaliśmy także egzemplarz gry do recenzji [tutaj]. Poza promocją zorganizowaliśmy także konkurs, w którym do wygrania była gra "Mundialito" [konkurs tutaj].


Mieliśmy niebywałą okazję i przyjemność współpracy z wydawnictwem Otwartym i po raz pierwszy fragment naszej recenzji pojawił się wewnątrz książki. Fragment ten oczywiście był podpisany oraz opatrzony adresem naszej strony.


 
Z okazji konkursu organizowanego przez taniaksiazka.pl postanowiliśmy wysłać naszą opinię książki "Hopeless", która zdobyła wyróżnienie. To wielki zaszczyt!


Marzec 2014
Patronat nad akcją "Polacy nie gęsi i swoich autorów mają". Akcja ma na celu głównie promowanie polskich autorów literatury. Wzajemna promocja i wspieranie przedsięwzięcia, bo Polacy nie gęsi!


Ambasadorstwo nad książką "Pretty Little Liars. Tajemnice Ali" autorstwa Sary Shepard. Książka ta jest częścią bardzo popularnego, wielotomowego cyklu. W Polsce seria wydana została przez wydawnictwo Otwarte. Recenzja tego tomu pojawi się wkrótce. Zorganizowaliśmy także konkurs, w którym nagroda została ufundowana przez wydawcę [konkurs tutaj].
Luty 2014
Patronat nad publikacją, nasze logo pojawiło się także na okładce. "Anielski Śpiew" - książka polskiego autora: Adriana Turzańskiego. Powieść ta jest częścią pierwszą większego cyklu. Poza wsparciem dot. promocji, otrzymaliśmy również egzemplarz książki, który zrecenzowaliśmy [recenzja tutaj]. Zorganizowaliśmy także konkurs, który wydawnictwo Novae Res wsparło trzema egzemplarzami książki [konkurs tutaj]. 
Październik 2013
Status Medium książki pod tytułem "Czas Żniw" autorstwa Samanthy Shannon, popularnej pisarki z Anglii. Książka wydana została w Polsce przez Sine Qua Non. Nasza przedpremierowa recenzja powieści znajduje się pod [tym linkiem]. "Czas Żniw" jest pierwszym tomem wielotomowego cyklu.

Z okazji konkursu organizowanego przez wydawnictwo Otwarte (Moondrive), postanowiliśmy przesłać naszą autorską grafikę, która okazała się być zwycięską pracą i teraz, ku naszej radości, widnieje ona na gadżetach tegoż wydawnictwa (tj. kubkach, koszulkach).
 
Maj 2013
Nasz debiut patronatów medialnych nad książką, gdzie - ku naszej wielkiej radości - nasze logo pojawiło się na okładce książki. "Orły i Wrony" - książka polskiego autora: J. M. R. Michalskiego. Poza wsparciem dot. promocji, otrzymaliśmy również egzemplarz książki, który zrecenzowaliśmy [recenzja tutaj].

Ambasadorstwo nad książką "Klątwa Tygrysa. Przeznaczenie" autorstwa Colleen Houck, popularnej pisarki zza oceanu. Był to czwarty i ostatni tom sagi tej autorki, która podbiła rynki wydawnicze na całym świecie. Książka została wypuszczona w Polsce przez wydawnictwo Otwarte. Nasza przedpremierowa recenzja znajduje się pod [tym linkiem]. Inne informacje oraz recenzje pozostałych książek autorki pod [tym linkiem].

Luty 2013

Patronat medialny nad "Cała Polska Pisze O Komiksach". Akcja, a w zasadzie konkurs zorganizowany na szeroką skalę. Czas trwania: Luty - Maj 2013. Ogromna pula nagród, mnóstwo sponsorów oraz rzesza patronów medialnych. Był to nasz debiut w tego typu akcjach.Styczeń - Maj 2013
Współpraca z internetowym czasopismem dla fantastów "Głos fantastyki" na wielu płaszczyznach, włącznie z pomocą w promocji. Ekipa Recenzjum była w redakcji pisma i zajmowała się korektą tekstów, w drugim numerze były także zamieszczone ilustracje naszego autorstwa. Poza tym w GF pojawiały się również nasze recenzje książek.