Jak zostać mistrzem Pokemon Go? - Nieoficjalny podręcznik trenera

2/18/2017

Trudno nie zauważyć, że od kilku miesięcy Pokemony przeżywają swój renesans. Niezwykłe stworki o przeróżnych mocach, które moje pokolenie pamięta z dzieciństwa powróciły dzięki innowacyjnej aplikacji, grze Pokemon Go.

Gracze Pokemon Go dzielą się na trzy podstawowe grupy: 1. Tych, którzy grają z sentymentem. 2. Tych, którzy Pokemony jedynie gdzieś tam kojarzyli, ale grają ponieważ podążyli za modą i się wkręcili 3. Osoby, które spróbowały ze względu na BUM, ale z jakiegoś powodu gra im nie podeszła, znudziła się. Wszystkie grupy można podzielić jeszcze na podgrupy: osoby, które przyznają się do "chodzenia z telefonem po mieście i łapania stworków po krzakach" - jak nazywają to ignoranci, którzy prowadzą nas do przeciwstawnej podgrupy, czyli osób wstydzących się grania. Podgrup jest cała masa. Tyle słowami wstępu, bo nie o tym jest podręcznik.


Dzisiejsza lekcja, czy też wykład (bo jak inaczej nazwać omawianie podręcznika) ma na celu przybliżyć wszystkich aktualnych trenerów Pokemon Go do zostania mistrzem. Dzięki nieoficjalnemu podręcznikowi, jest to w zasięgu ręki nawet totalnego laika.

Podręcznik został stworzony przez dziennikarkę Ivy St. Ive. Omawiane są w nim chyba wszystkie możliwe tematy, począwszy od pierwszych kroków w aplikacji, czy dostosowania telefonu, przez omówienie Pokemonów, ich typów, taktyk, zespołów, aż  po nieformalną etykietę obowiązującą trenerów, przeszłość Niantic oraz ekonomiczne spojrzenie na Pokemon GO. Wszystkie poruszone tematy są bardzo szczegółowo omówione i wzbogacone o liczne screeny z gry i obrazki.

Mimo tego, że Pokemon GO cały czas się rozwija i dochodzą nowe Pokemony, funkcje i elementy, to ten podręcznik jest bardzo przydatny do szybkiego wdrożenia się w grę. Dzięki niemu początkujący gracz uzyska informacje, które poprawiają jakość gry, pozwolą uniknąć błędów i szybko zdobyć poziomy. W aktualnej sytuacji niski poziom może utrudniać i zniechęcać do gry, gdyż praktycznie wszystkimi Gymami rządzą "starzy wyjadacze", czyli trenerzy o wysokich poziomach z silnymi Pokemonami, którym nie łatwo jest odbić gym.

Gram w POKEMON GO od początku i nie wstydzę się tego. Co prawda nie jestem aż tak zapalonym trenerem, by non stop łapać poki, ale mogę pochwalić się wysokim poziomem, prawie pełnym Pokedexem i wieloma kilometrami, które przeszłam z apką. Wiadomo - bywają lepsze i gorsze dni. Czasami nie gram tygodniami, ale zawsze wracam. 

Podręcznik trenera przeniósł moją rozgrywkę na wyższy poziom. Często do niego zaglądam, planując zdobywanie dużej ilości doświadczenia. Jest to przydatna księga dla graczy Pokemon GO, nawet dla tych niedzielnych, którzy nie planują zostać kolejnym Ashem z Alabastii.

Zobacz także:

0 komentarze