Zapowiedź: Prawdziwa Gra o tron - Królowie Przeklęci - M. DRUON

5/22/2015


To jest prawdziwa Gra o tron
 
3 czerwca do księgarń trafi nowe, trzytomowe wydanie kultowego cyklu Królowie przeklęci Maurice’a Druona. 
Pierwszy tom zawiera powieści: Król z Żelaza, Zamordowana królowa, Trucizna królewska.
Papieżu Klemensie!... Rycerzu Wilhelmie!... Królu Filipie!... Przeklinam was! Przeklinam was! Niech wasze rody będą przeklęte aż do trzynastego pokolenia!...
18 marca 1314 roku Jakub de Molay, wielki mistrz templariuszy, konając na stosie, rzucił klątwę na swoich prześladowców. Czy ziści się jego złowieszcza przepowiednia? Czy przekleństwo uderzy w niezłomnego Filipa Pięknego, zwanego Królem z Żelaza? Jaką cenę zapłaci Francja za zburzenie potęgi Zakonu Rycerzy Świątyni?


Przedmowę do nowego wydania Królów przeklętych napisał George R.R. Martin, który jest wielkim miłośnikiem cyklu Maurice’a Druona:
W Królach przeklętych jest wszystko. Królowie z żelaza, zamordowane królowe, bitwy i zdrady, kłamstwa i żądze, oszustwa, rywalizacja rodów, klątwa templariuszy, podmieniane niemowlęta, wilczyce, grzech i miecze, wielka dynastia skazana na upadek... A to wszystko (no, prawie wszystko) zaczerpnięte żywcem z kart historii. I wierzcie mi: rody Starków i Lannisterów nie mogą się nawet równać z Kapetyngami i Plantagenetami. Bez względu na to, czy jesteś historycznym geekiem, czy miłośnikiem fantastyki, od książek Druona nie będziesz się mógł oderwać.

To jest prawdziwa Gra o tron. Jeśli lubisz Pieśń lodu i ognia, pokochasz Królów przeklętych.
O autorze:

Maurice Druon (1918–2009) – francuski pisarz, polityk, członek Akademii Francuskiej, kawaler Krzyża Wielkiego Legii Honorowej, honorowy rycerz komandor Orderu Imperium Brytyjskiego. W 1948 roku uhonorowany Nagrodą Goncourtów. Był ministrem kultury, deputowanym do Zgromadzenia Narodowego i Parlamentu Europejskiego.

Królowie przeklęci byli dwukrotnie przenoszeni na szklany ekran. W latach 1972–1973 telewizja francuska wyprodukowała serial telewizyjny, a w 2005 roku powstał jego remake w koprodukcji francusko-włoskiej, w którym wystąpili Philippe Torreton i Jeanne Moreau.

Zobacz także:

0 komentarze