X edycja festiwalu GRAMY 16-17 maj 2015

4/29/2015

Gdynia Rodzinna i Gdyńskie Centrum Sportu 
zapraszają na wiosenną edycję 
Festiwalu GRAMY w Gdyni.

Formuła imprezy jest prosta - przez dwa dni, sobotę i niedzielę, będzie można przyjść na miejsce imprezy i grać, grać, grać.

Czeka na Was hala wypełniona stolikami do gry oraz grubo ponad 700 planszówek, od prostych gier imprezowych po zaawansowane strategie. Na miejscu nasza obsługa będzie pokazywać oraz tłumaczyć zasady gier planszowych, a także pomoże w wyborze gry dla siebie.

DATA:  16-17 maj 2015
GODZINY: sobota 10-20, niedziela 10-18
MIEJSCE: Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, Gdynia (jak dojechać?)
BILETY: normalny 15 zł / dzień, dwudniowy 20 zł, rodzinny 10 zł / dzień (bilety)

Zapraszamy do naszej video relacji z zeszłorocznego festiwalu GRAMY:


Festiwal GRAMY w tym roku, tak jak i w zeszłym, będzie miał dwie edycje - wiosenną w Gdyni i jesienną w Gdańsku. W 2014 roku byliśmy na obu tych edycjach i naszym zdaniem Gdyńska edycja jest lepsza. W Gdańsku podczas festiwalu odbywały się też Targi Gra i Zabawa, więc jak można się domyślić - całe wydarzenie było nastawione bardziej na dzieci, których rozbiegana była tam cała masa. Kolejną rzeczą, która wyróżnia od siebie te dwie edycje jest to, że w Gdańsku dominowały stoiska, gdzie można było zakupić przeróżne rzeczy - zabawki, gadżety, jedzenie, pierdoły, w tym także i gry.

Nie uważamy, żeby było tam źle, ale w Gdyni po prostu bardziej nam się podoba. Co prawda miejsce jest mniejsze, ale lepiej usytuowane, z lepszym dojazdem. Dużym plusem jest to, że można sobie zrobić przerwę od grania i skoczyć coś zjeść do Centrum Riviera (które jest największym centrum handlowo-rozrywkowym na Pomorzu). W Gdańsku nie było takiej opcji, bo festiwal miał miejsce na jakimś odludziu i bez samochodu (oraz jakiejkolwiek wiedzy o tym rejonie) było ciężko gdziekolwiek dotrzeć - stało jednak kilka aut z jedzeniem przed wejściem, co na pewno może zaliczać się do plusów, bo coś zjeść się dało. Co prawda w Gdyni "monopol" na sprzedawanie gier ma Rebel, jednak ani trochę nam to nie przeszkadza. Wręcz ratuje nasze portfele :P 

To tylko niektóre z powodów, dla których uważamy, że w Gdyni jest lepiej. Może o ile znajdą się ciekawi, to kiedyś zagłębimy się w to bardziej. Teraz przede wszystkim chcielibyśmy was zaprosić na tegoroczny festiwal! My oczywiście wybieramy się na Gdyński Festiwal GRAMY, który ma miejsce już za trzy tygodnie! Jesteśmy ciekawi, czy kogoś z was tam spotkamy...?

Zobacz także:

0 komentarze