Przyszła pora na najtrudniejsze - Testy - JOELLE CHARBONNEAU

2/13/2015

Świat, który znamy przestał istnieć. Wojna Siedmiu Faz przemieniła Ziemię w istne pobojowisko. Skażone gleby, woda i liczne mutacje to tylko niewielka część zmian, jaka nastąpiła na naszej planecie. Ci, co przeżyli od dawna starają się odwrócić katastroficzne skutki i przywrócić Ziemi jej dawną formę. W tym celu zakładane są kolonie, gdzie najlepsi, absolwenci studiów, prowadzą to priorytetowe przedsięwzięcie.


Każdego roku wybrane jednostki, które akurat ukończyły szkołę średnią, są poddawane specjalnym testom. Jeśli przejdą je pomyślnie, dostają się na studia, a ich przeznaczeniem jest dokonywanie rzeczy niezwykle ważnych dla całego narodu, a nawet przewodzenie nim.


Cia od zawsze marzyła, by dostać się na studia. Chciała dokonywać wielkich rzeczy, tak jak jej ojciec. Nie wiedziała jednak, że na drodze do jej od dawna zaplanowanej przyszłości staną tak niebezpieczne testy. Dziewczyna na każdym kroku poddawana jest przeróżnym próbom, bez przerwy, nawet w trakcie snu musi być czujna... Ale przede wszystkim - nie może nikomu zaufać.

"Testy" to niezwykle emocjonująca książka, za każdym razem, gdy wracam do niej myślami, zalewa mnie fala przeróżnych uczuć, które towarzyszyły mi w trakcie lektury. Pomysł na fabułę, jak i jej rozwinięcie jest świetny. Fabuła jest bardzo rozbudowana, cały czas coś się dzieje, więc nie ma możliwości, by nudzić się przy tej pozycji. Ogromnym plusem "Testów" jest to, że zawiera mnóstwo zaskakujących sytuacji, autorka zafundowała masę "przekrętów", które nieźle szokują. Po prostu nie sposób przewidzieć co się będzie dalej działo.

"Wprawdzie ziemia jest odporna i zdolna się odradzać, jednak trudno przypuścić, 
by to miejsce mogło kiedykolwiek stać się czymś innym niż tylko straszliwym 
przypomnieniem o potwornych zniszczeniach, jakich my, ludzie, potrafimy dokonać."

Trochę szkoda, że autorka tak mało zdradziła ze swojej post apokaliptycznej wizji świata. Chociaż nie jest tak, że całkowicie olała ten wątek. Co to, to nie. Po prostu pomysł na jaki wpadła zainteresował mnie do tego stopnia, że chętnie dowiedziałabym się więcej o wojnie Siedmiu Faz i jej skutkach. Podejrzewam, że zostanie to bardziej przybliżone w kolejnej części. Jeśli chodzi o kreacje bohaterów, to autorka również w tym przypadku spisała się bardzo dobrze. Cia jest postacią, którą nie sposób znielubić. Jest bardzo mądra i empatyczna, a przy tym charakterna.

"Testy" posiadają wszystko to, co moim zdaniem powinna zawierać świetna książka - intrygujący post apokaliptyczny świat, nieirytującego głównego bohatera, nieprzesłodzony wątek miłosny, masę emocjonujących zdarzeń i jeszcze więcej nieprzewidzianych zwrotów akcji. Mogłabym tak wymieniać jeszcze przez długi czas, ale uważam, że najlepiej jak sięgniecie po tę książkę i sami dokończycie tę listę. Dla mnie jest to jedna z lepszych pozycji, jakie przyszło mi czytać. Nie mogę się doczekać co będzie dalej, bo będzie się działo, oj będzie!

Autor:
Gatunek: Fantasy / Sci-fi

Liczba stron: 381
Wydawnictwo: YA!

Zobacz także:

2 komentarze