Taka miłość zdaża się raz na milion - Przeznaczeni - HOLLY BOURNE

2/17/2015

"Przeznaczeni" to niepozorna książka o miłości, która przedstawia niezwykłą, trochę z pogranicza sci-fi, historię o dwójce młodych ludzi. Poppy zawzięcie broni stanowiska niezależnej feministki, której żaden mężczyzna nie jest potrzebny do szczęścia, a przynajmniej jeszcze nie teraz. W swoim postanowieniu udało się jej wytrzymać bardzo długo, jednak w chwili, gdy zobaczyła "jego", to dosłownie zwaliło ją z nóg. Tak właśnie Poppy wpadła w bezlitosne sidła miłości i rozpoczęła się jedna z najtragiczniejszych historia miłosnych XXI w.


Noe i Poppy, lub jak kto woli "Noppy" tworzą bardzo dopasowaną parę, może odrobinę burzliwą (a nawet bardzo;)), ale już na pierwszy rzut oka widać, że są dla siebie stworzeni. Podczas, gdy "przeznaczeni" poznają siebie nawzajem, zatracają się w idealnej miłości, wokół nich zaczynają dziać się bardzo dziwne rzeczy.

"Przeznaczeni" to taka książka, gdzie na przemian można się śmiać, smucić i irytować. Historia "Noppy" jest trochę głupawą młodzieżówką i niestety autorka jest sama sobie winna tego określenia. Holly Bourne chwilami na siłę chciała być bardzo "spoko" i "młodzieżowa", a wychodziła z tego totalna żenada. Z wieloma zachowaniami trafiła w dziesiątkę, ale niektóre opisywane przez nią rzeczy były po prostu żenujące. Jednakże jeśli chodzi o przedstawienie rozkwitu związku Noego i Poppy, to wyszło to świetnie. Bardzo realistycznie, romantycznie i subtelnie.

Niestety, wszystkie koleżanki Poppy bardzo działały mi na nerwy. Ich zachowanie, w większości, było dla mnie niezrozumiałe i po prostu głupie. Dużo scen z ich udziałem było dla mnie męczących. Na szczęście Noe ratował sytuacje, chociaż nie ukrywam, że jego postać powielała pewien schemat. Z pozoru niegrzeczny chłopak z problemami, który jest nadziany, ma mnóstwo znajomości, jest przy tym niezwykle romantyczny i przystojny. Oczywiście jest również zabawny, po prostu istna dusza towarzystwa no i oczywiście jest bystry. Idealny bohater do tego typu książki.

"Tak właśnie wygląda miłość. Jakakolwiek jest, jakakolwiek była-nigdy nas nie opuści. 
Jeśli nas dotknęła, to już pozostanie z nami na zawsze. Jej blask nie zniknie nigdy. 
Ta cudowna świadomość będzie towarzyszyć nam do końca życia..."

"Przeznaczeni" nie są zbyt ambitną książka, ale jej lektura dała mi wiele radości i mogłam przy niej odpocząć od codzienności. Gdyby wyciąć te wszystkie sztuczne, wulgarne, "młodzieżowe" zachowania, to była by to naprawdę świetna książka. Motyw, który w niej wykorzystano jej bardzo interesujący i godny podziwu. Jedno jest pewne - nie jest to zwyczajna historia miłosna.

Autor:
Gatunek: Romans / Młodzieżowa / Sci-fi 

Liczba stron: 325
Wydawnictwo: YA!


Zobacz także:

4 komentarze