Jak połączyć życie, pracę i marzenia - Piękna i ambitna - LEA MICHELE

12/10/2014


W zasadzie to nigdy nie czytam książek o popularnych ludziach, bo tego typu publikację nie potrafią mnie zainteresować. Jednak jeśli chodzi o Leę, to sprawa wygląda zupełnie inaczej. W chwili, gdy zobaczyłam tę pozycję w zapowiedziach wydawnictwa Feeria wiedziałam, że muszę się z nią zapoznać. Leę Michele znam z jednego z moich ulubionych seriali "Glee". Od początku odgrywała w nim znaczącą rolę, ambitnej i jednocześnie odrobinę irytującej Rachel Berry. Z czasem jej postać bardzo się rozwinęła i Lea stała się prawdziwą gwiazdą "Glee". 


Lea jest zdecydowanie jedną z moich ulubionych piosenkarek. Ma niesamowity głos i każda piosenka w jej wykonaniu jest pełna emocji. Serialowa Rachel Berry, która śpiewa głównie covery znanych już piosenek, zawsze wkłada całą siebie w wykonywany utwór. Nadaje mu nowe brzmienie, które moim zdaniem czasem jest nawet lepsze od oryginału. Lea świetnie brzmiała w duetach z Corym Monteihnem, który był jej partnerem zarówno w życiu prywatnym (planowali ślub) jak i tym zawodowym - grał Finna Hudsona w "Glee". Niestety Cory zmarł w lipcu 2013 roku, co oczywiście miało duży wpływ na Leę,

"Piękna i ambitna" to bardzo bogato ilustrowana książka o Lei, która ukazuje jaka naprawdę jest odtwórczyni roli Rachel Berry. W swojej książce opowiada o życiu, marzeniach, które miała od najmłodszych lat, o Broadwayu i ciężkiej pracy, którą musiała wykonać, by znaleźć się w miejscu, w którym aktualnie się znajduje. Lea z całą pewnością jest ambitna... i piękna. W swojej publikacji ujawnia w jaki sposób udaje jej się wyglądać tak wspaniale. Składa się na to szereg rozdziałów, w których omawia pielęgnację dla początkujących, odżywianie się, sposób na zachowanie dobrej kondycji, a także styl - ten na co dzień i ten od święta. W każdym z tych rozdziałów przekazuje masę przydatnych informacji, rad i sprawdzonych sposobów, a nawet przepisów na potrawy. Przykładowe ćwiczenia, fryzury i makijaże, to tylko niewielka część tego co Lea przygotowała dla swoich fanów. Oczywiście nie są to przepisywane "na żywca" teksty z różnych poradników, cały czas czuć w nich Leę. Ponadto autorka urozmaiciła rozdziały bardzo ciekawymi i osobistymi listami np. "czego nigdy nie zrobię". Ogólnie w książce jest pełno takich list, dzięki którym można poznać postać Lei, takiej jaką jest na prawdę. Poza praktycznymi radami, które zawarto w "Piękna i ambitna", znalazły się tam też rozdziały traktujące o przyjaźni, a także o "Glee".
W książce zabrakło mi rozdziału opowiadającego o relacji Lei z Corym, ale z drugiej strony jego brak jest całkowicie uzasadniony. Mimo tego braku uważam, że książka wypadła świetnie. Nie spodziewałam się, że "Piękna i ambitna" będzie zawierała w sobie tyle ciekawych informacji i tego, że będą przekazane w tak interesujący sposób. Masa świetnych zdjęć, liczne genialne myśli, to kolejne powody, dla których warto zaopatrzyć się w tę pozycję.Lea Michele jest świetną osobą co zostało udowodnione na kartach książki "Piękna i ambitna". Uważam, że jest to osoba, którą warto naśladować ze względu na jej pozytywną postawę, ambicje i dążenie do celu mimo przeciwności losu. Ta książka spodoba się nie tylko fanom tej gwiazdy, ale z pewnością zaciekawi swoją treścią osoby, które kompletnie nie znają odtwórczyni roli Rachel Berry.

Autor: Lea Michele
Gatunek: Poradnik
Wydawnictwo: Feeria
Liczba stron: 208

Zobacz także:

1 komentarze