Powstaje nowy film o Wiedźminie!

5/15/2014

Nie mylicie się! Powstaje nowy film o Białym Wilku, Geralcie z Rivii, głównym bohaterze książek Andrzeja Sapkowskiego oraz gier komputerowych od CD Projekt RED! Rozwiń posta, by dowiedzieć się: co na razie wiadomo o filmie?

Przede wszystkim to, że będzie to krótkometrażówka o długości około 10 minut i tak naprawdę tworzą ja fani dla fanów. Jednak w projekcie nie biorą udziału laicy, a profesjonaliści. Nie ma się więc co obawiać o kolejną polską klapę w filmowej karierze Wiedźmina (choć wtedy też nie brali się za to amatorzy...). Za produkcję nowego filmu, zatytułowanego "Geralt z Rivii", zabrało się Filmvision

Po rozmowie, którą przeprowadziło z twórcami Playallday, wiemy, że fabuła będzie rozgrywała się mniej więcej przed "Sezonem Burz" (nową książką Sapkowskiego) oraz między drugą, a trzecią częścią gry komputerowej. "(...)Sytuacja nie wpływa jednak znacząco na losy wiedźminaNa dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że Geralt napotka na swej drodze pewien problem, który będzie od niego wymagał skomplikowanej walki wewnętrznej. Na próbę zostanie wystawiona jego moralność. Nie zabraknie jednocześnie scen przemocy." - czytamy w wywiadzie.

Zamierzamy dopracować ‚Geralta z Rivii’ do perfekcji. Film może i będzie krótki, ale chcemy zrobić go tak, by móc pochwalić się nim również za oceanem. - mówi Dawid Grzesik, jeden z twórców projektu. W nowym filmie bierze udział około 60 osób - zarówno profesjonalnych aktorów, jak i początkujący i statystów. Znamy już twarze kilku osób, które zostały opublikowane na fanpage'u projektu, i które przedstawiamy poniżej:

Osoby przedstawione na zdjęciach to m.in.: Kamil Lemieszewski, Biały Wilk (pseud.), Maria Anna Gallo i Magda Godlewska. Szczególnie ostatnie panie wzbudziły spore kontrowersje wśród fanów, którzy obserwują projekt na bieżąco. Ludzie zaczęli się więc zastanawiać czego można się spodziewać po produkcji? Czy twórcy postawią jednak głównie na klimat, akcję i detale? Mamy nadzieję! A tymczasem przedstawiamy poniżej prolog do filmu:


Zobacz także:

2 komentarze

  1. O, to zaskakująco dobra nowina. (Okej, moją pierwszą reakcją był wewnętrzny pisk ;)). Choć prawdę mówiąc, prolog nie wygląda szczególnie zachęcająco - rozumiem konieczność wytłumaczenia ewentualnym niewtajemniczonym sensu istnienia wiedźminów, ale z drugiej strony jak ktoś nie wie, to nie za dobrym pomysłem wydaje mi się takie łopatologiczne wprowadzenie go. Może to dlatego, że w tle się nic nie dzieje i nie ma z czym powiązać głosu...? Nie wiem. W każdym razie kibicuję im mocno i jestem bardzo ciekawa, co z tego wyjdzie.

    OdpowiedzUsuń