Pismo "Magia i Miecz" powróci na rynek?

5/18/2014

Ostatnio sporo narobiło się nam ciekawych kampanii crowdfundingowych. Nic, jak tylko się cieszyć! Z kolejną interesującą propozycją wystartowali fani gier rpg (tzw. wyobraźni), którzy całkiem niedawno ruszyli z kampanią. Czemu o tym piszemy? Bo ludzie ci zdecydowali się reaktywować kultowe pismo "Magia i Miecz", w którym zaczytywali się w czasach, gdy większość z nas na chleb mówiła jeszcze bep. No dobra, wcale nie było to aż tak dawno temu ;) Zajrzyjcie w dalszą część posta, by poznać szczegóły.

Żeby przybliżyć trochę samą akcję, zacytujemy opis "Magii i Miecza", jaki zaserwowali autorzy tego projektu na stronie kampanii [klik po więcej]:

"Magia i Miecz to pierwsze i najdłużej istniejące czasopismo o RPG na polskim rynku. Ukazywało się w latach 1993-2002 i odegrało ogromną rolę w popularyzacji idei gier fabularnych w Polsce. Pojawiały się w nim teksty m.in.: Andrzeja Sapkowskiego, Anny Brzezińskiej, Tomasza Kołodziejczaka, Jacka Komudy, Miłosza Brzezińskiego, Krzysztofa Piskorskiego czy Ignacego Trzewiczka.

MiM jest legendą dla pokoleń fantastów i graczy w Polsce - wychowywali się na jego tekstach, czytali je, uczyli z nich i nierzadko właśnie dzięki niemu pozostawali wierni hobby przez wiele, wiele lat, nawet po upadku dawnego pisma - artykuły z jego stron wielokrotnie wypływały w dyskusjach starych i młodych fanów gier fabularnych.

Dowodem na niepodważalną renomę Magii i Miecza mogą być choćby dziesiątki maili i komentarzy, jakie dotarły do nas gdy tylko ogłosiliśmy, że chcemy pismo reaktywować."

Poniżej przedstawiamy jeszcze materiał video, który również mieści się na stronie kampanii:

Zobacz także:

1 komentarze