Nowości gier planszowych: Egmont - wiosna 2014

4/09/2014Tytuł: PIZZA XXL
Autor gry: Łukasz Woźniak
Ilustracje: Maciej Szymanowicz
Premiera: 28 marca

Każdy gracz musi przygotować jak najwięcej pysznych pizz. Obserwujcie, jakie składniki pojawiają się na stole i błyskawicznie zamawiajcie je do swojej pizzy. Uważajcie na wszędobylskie muchy! Gracz, który najszybciej zaklepie gotową pizzę zdobywa punkt. 


Gra w dwóch nietypowych wariantach:
- imprezowym
- pamięciowym

Ilość graczy: 2-5
Wiek: 6-106 lat
Czas jednej rundy: około 20 minut
 
Tytuł: RYCERZE I ZAMKI
Autor gry: Grzegorz Nawara
Ilustracje: Maciej Szymanowicz
Premiera: 28 marca

Gracze wcielają się w rolę dowódców średniowiecznych armii. Aby wygrać, muszą jak najlepiej wykorzystać umiejętności swoich wojowników – piechurów, łuczników czy konnych rycerzy, albo… potężnego smoka.Ilość graczy: 2-4
Wiek: 6-106 lat
Czas jednej rundy: około 15 minut
 
Tytuł: OWOCOWY WYŚCIG 
Autor gry: Filip Miłuński
Ilustracje: Maciej Szymanowicz
Premiera: 28 marca


Zadaniem graczy będzie zebrać jak najwięcej soczystych owoców. Zdecyduj, które owoce będziesz zbierać, i postaraj się, by twój koszyk nigdy nie był pusty.

Ogrodnicy! Gotowi, do biegu... start!


Ilość graczy: 2-4
Wiek: 6-106 lat
Czas jednej rundy: około 15 minut
Tytuł: DUSZKI
Autor gry: Jacques Zeimet
Ilustracje: Gabriela Silveiraw
Premiera: 10 marca 2014

„Duuuszki“ to świetna gra imprezowa dla dzieci i dorosłych. Wylosuj kartę i złap odpowiedni przedmiot szybciej niż przeciwnicy!
Gra ma dwa warianty – prostszy i trudniejszy. Każdy z nich wymaga spostrzegawczości i szybkiej reakcji. Rozgrywki są niezwykle dynamiczne i emocjonujące. To świetna zabawa dla rodziny lub grupy znajomych i niezły trening dla szarych komórek.

Ilość graczy: 2-8
Wiek: 8-108 lat
Czas jednej rundy: około 20 minut


 Te i jeszcze więcej gier planszowych znajdziecie w promocyjnych cenach na stronie:

http://sklep.egmont.pl/gry-planszowe/

Zobacz także:

4 komentarze

 1. widzę, że wygląd zmieniliście. W pewnym momencie nie wiedziałam, gdzie jestem hahah. pozytywnie naprawdę. duzo duzo lepiej ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki :) Staramy się jak możemy :) Chcieliśmy, żeby strona była bardziej przejrzysta i funkcjonalna, ale cały czas pracujemy nad tym, żeby było jak najlepiej :) Cieszymy się, że się podoba!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wkradł się drobny błąd :) Świetne ilustracje do gry RYCERZE I ZAMKI przygotował Maciej Szymanowicz. Ja tylko zaprojektowałem grę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam :) Z tym, że takie informacje wysłał nam wydawca gier. Zatem być może w świat właśnie takie dane poszły. Spytaj może sam Egmont o tę sprawę :)

  OdpowiedzUsuń