High Five! - Najlepsze książkowe szkoły z internatem

2/19/2014

HIGH FIVE! to akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...  Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami.
 

Ranking stworzony przez: Zuz
Temat: Najlepsze książkowe szkoły z internatem
1. "Harry Potter" - HOGWART
Szkoła Magii i Czarodziejstwa, uczelnia kształcąca przyszłych czarodziejów, mieszcząca się w zamku o nazwie Hogwart. Wymyślona przez J. K. Rowling, autorkę Harry'ego Pottera. To chyba najbardziej znana szkoła w dziejach literatury. To magiczne miejsce, gdzie chyba każdy chciałby trafić :)

2. "Wybrani" - CIMMERIA
Akademia Cimmeria to szkoła dla dzieci, których rodzice są bogaci i wpływowi. Ukończenie jej daje pewnego rodzaju prestiż i bardzo dobry start w życiu... Jednak nie po to się do niej idzie! Głównym powodem uczęszczania do tej akademii jest oczywiście tajemnicza Nocna Szkoła


3. "Cherub" - CHERUB
To nie jest zwykła szkoła, do której można się zapisać. To tajna placówka szkoląca nieletnich agentów. Oczywiście, nie jest w niej tak łatwo i przyjemnie jak w pozostałych, ale wiąże się z nią ekscytujące życie szpiega. No, przynajmniej do ukończenia pełnoletności. 

 


4. "Magiczny Krąg" - AKADEMIA SPENCE
Szkoła ta jest powszechnie znaną i szanowaną placówką kształcącą młode damy. Jednak najlepsze jest w niej to - przerażająca, gotycka architektura, żeńska szkoła z nie do końca idealnymi damami, mroczna przeszłość i pełno magii!


 


"Gorączka" - ST. MAGDALENE
Kolejna szkoła dla uczniów o niecodziennych zdolnościach. I nie chodzi mi tu o paranormalne zdolności, chociaż genialne umysły z pewnością nie są wcale takie normalne ;) Świetna szkoła o wysokim standardzie, zarówno nauczania jak i sprzętów. Gdybym mogła tam uczęszczać, z pewnością nie zastanawiałabym się dwa razy :)Sporządzając to zestawienie doszłam do wniosku, że praktycznie wszystkie świetne, fikcyjne szkoły znajdują się w Wielkiej Brytanii! Uważam, że trochę to podejrzane... ;) Mam nadzieję, że mój ranking się wam spodobał. Koniecznie stwórzcie swój własny ranking lub napiszcie w komentarzu, gdzie wy chcielibyście się uczyć :)  

Zobacz także:

14 komentarze

 1. Zdecydowanie Hogwart a potem długo, długo nic! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hogwart <3 I tylko on :3
  Akademia Spence też niczego sobie :D
  A o reszcie szkół tylko słyszałam, ale nie czytałam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. O, fajny patent ^^ Z chęcią zrobię to zestawienie, tylko muszę wykinić, któe przeczytane przeze mnie książki umieszczę ;) ALe myślę, że większego problemu nie będzie... Jeeest, nareszcie nowe HF! ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Hogwart wybieram Hogwart :D Cimmeria mi jakoś nie przypadła do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja oczywiście również stawiam na Hogwart ale prócz niego postawiłabym jeszcze na Akademię Rowan, o której zdaje się nikt nie wie a ja jak tylko się dorwę do tej książki to każdemu opowiem co to za książka, której moim zdaniem grzech nie przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba każdy czytelnik wciąż marzy o znalezieniu się w Hogwarcie. Do takiej szkoły chodziłoby się z przyjemnością. :D

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie Hogwart!
  http://wordsasaweapons.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Oczywiście, że Hogwart! Ale ośrodek CHERUBA też nie byłby najgorszy :)
  Tak się teraz zastanawiam i myślę o książkach, gdzie są takie szkoły z internatem. I jedyne co mi przychodzi do głowy to Dom Nocy, ale tej serii nie lubię. Może jeszcze Obóz Herosów! Ale to nie do końca chyba o to chodzi :p
  Ciekawy post! Gorąco pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny ranking ;) Hogward zasługuje na pierwsze miejsce w 100%! Natomiast szkoła z "Gorączki" jest równie niesamowita.

  OdpowiedzUsuń
 10. chyba jestem pierwsza: http://dzieciemroku94.blogspot.com/2014/02/high-five-najlepsze-szkoy-z-internatem.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Hogwart oczywiście najlepszy! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ranking gotowy :)

  http://magica-mundi.blogspot.com/2014/03/high-five.html

  OdpowiedzUsuń
 13. http://head-over-heels-with-books.blogspot.com/2014/08/high-five-12-najlepsze-ksiazkowe-szkoy.html?m=1 To ja jeszcze dorzucę swój ranking :)

  OdpowiedzUsuń