High Five! - Książki z wakacjami w tle

9/11/2013

HIGH FIVE! to akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...  Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami. 

Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji - nic prostszego! Zgłoś swój udział Pod tym postem - w komentarzu, skopiuj powyższy tekst oraz grafikę wraz z podlinkowaniem do podstrony z rankingiem i utwórz na swoim blogu własny HIGH FIVE! :)


Cześć!
Przyszła pora na nowy High Five :) Po raz kolejny, mimo iż dla większości zakończył się okres laby, temat rankingu będzie ściśle wakacyjny. Zaprezentowane książki muszą chociaż w pewnej części opowiadać o wakacjach, bądź o miejscu idealnym na letnie szaleństwo :) Tak się akurat złożyło, że lektury, które ja wybrałam, zostały przeze mnie przeczytane właśnie w okresie wakacyjnym ;)

Ranking stworzony przez: Zuz
Temat: Książki z wakacjami w tle


"Pretty Little Liars. Rozpalone"

Akcja XII części rozgrywa się podczas rejsu po Karaibach [recenzja]. Może i nie są to chwile wypoczynku dla Kłamczuch, gdyż A. czyha na nie na każdym kroku... Ale dla osoby, która nie ma tyle za uszami co dziewczyny z Rosewood, taki rejs byłby świetną opcją na wakacyjną wyprawę.

"Greckie wakacje"

Jak już sam tytuł zdradza, jest to książka typowo wakacyjna, lekka i przyjemna. Opowiada o nastoletniej Colbie, która pod przymusem spędza wakacje na jednej z greckich wysp.

"Wyspa Motyli"

Wystarczy spojrzeć na okładkę, by poczuć wakacyjny klimat, a treść książki jest równie zachwycająca [recenzja]. Niesamowite opisy wyspy sprawiają, że czytelnik odczuwa jakby właśnie spacerował pośród herbacianych wzgórz.

"Magiczna gondola"

Któż nie słyszał o malowniczej Wenecji? Właśnie dzięki tej lekturze miałam okazję poznać ją bliżej i przepłynąć się gondolą wraz z bohaterką [recenzja]... I to nie tylko w teraźniejszości, ale także w 1499 roku! Rewelacyjna podróż!
"Sprzedana"

Książka ta trochę różni się od pozostałych przedstawionych w zestawieniu. Jest to literatura erotyczna, jednak jak najbardziej z wakacjami w tle. Bohaterka książki udaje się na samotne wakacje na wyspy Kanaryjskie, gdzie przeżywa przygodę swojego życia [recenzja].

Co myślicie o książkach, które pojawiły się w moim zestawieniu? Jakie wy pozycje umieścilibyście na swojej liście książek z wakacjami w tle? Czy w trakcie wakacji udało się wam przeczytać jakieś książki ściśle powiązane z okresem letniego wypoczynku? Jakie rankingi chcielibyście zobaczyć w naszym wykonaniu?:)

Zobacz także:

0 komentarze