Nominacje do Zajdla i apel Jakuba Ćwieka

6/13/2013


Hej, pewnie wiecie już, że trwają nominacje do prestiżowej nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla? A w zasadzie zaraz się kończą, bo czas jest do 15 czerwca ;) Jeśli ktoś nie wie o co chodzi, to instrukcje zostały podane na >tej stronie internetowej<. Jesteśmy ciekawi kogo wybierzecie, dajcie znać ;) Jednocześnie chcielibyśmy podzielić się wiadomością, którą otrzymaliśmy. Możecie zgłaszać do Zajdla wszystkie opowiadania i powieści (związane z fantastyką), które zostały wydane w roku ubiegłym, więc w waszej tylko woli leży to, czy z poniższej wiadomości skorzystacie ;)


W związku z nominacjami, Wydawnictwo SQN zaprasza do wsparcia Jakuba Ćwieka, poprzez zagłosowanie na jego opowiadanie Będziesz to prać! pochodzące z pierwszego tomu cyklu Chłopcy (a poniżej nasza video recenzja), który ukazał się nakładem oficyny.

Aby ułatwić czytelnikom podjęcie decyzji wydawnictwo SQN udostępnia nieodpłatnie w wersji elektronicznej wspomniane opowiadanie Jakuba Ćwieka. Każdy chętny zapoznać się z emocjonalną historią o młodych towarzyszach Piotrusia Pana może pobrać tekst z platform e-bookowych, m.in. >Virtualo.pl<, >Publio.pl< oraz >Woblink.com<. Sam autor przygotował specjalny apel:


Drodzy, znowu gdzieś z oddali dochodzi ryk silników, a to znak, że Chłopcy 2: Bangarang już wkrótce zawitają do Waszych domów, czy gdzie tam ich wpuścicie. Tym, którzy znają, przedstawiać nie trzeba, ci, którzy zmarnowali ostatnie osiem miesięcy, mają szansę teraz załapać się na pierwszą działkę gratis. Reszta w książce, znajdziecie bankowo w księgarniach. Przy okazji, jeśli się Wam spodobało, możecie zagłosować na ten tekst, nominując go do tegorocznej Nagrody im. Janusza A. Zajdla (możecie też inne, rzecz jasna). To zawsze fajnie, gdy doceniacie moją pracę, bo w końcu dla Was w dużej mierze te opowieści powstają. Ja już je znam... Tak czy owak, głosować możecie >tutaj<.

Bierzcie i czytajcie. Spojrzałem nań bowiem raz jeszcze i uznałem... że jest dobry. W sam raz dla Was, którzy nie czytacie byle Greya…”


Głosować można do 15 czerwca, więc czasu nie zostało zbyt wiele. Wydawnictwo SQN gorąco zachęca do wsparcia Jakuba Ćwieka w jego literackiej podróży. A przy okazji literackich podróży jeszcze jedna informacja od autora, razem z zapowiedzią drugiego tomu Chłopców:


Ważniejsza sprawa to tegoroczny Rock&Read Festival – największa, najbardziej rockowa trasa promo w Polsce. W zeszłym roku promowaliśmy Chłopców, jeżdżąc po Polsce kamperem, w tym roku zachęcamy wszystkich, by wyrwali dla siebie kawałek września, wsiadali paczką w samochód i pomogli nam rozpieprzyć system w największym na świecie literackim KONWOJU. Macie kapelę, bawicie się w stand up, lubicie dobrą zabawę i życie „w drodze”. Znajdźcie się na naszej trasie i dołączcie do nas. Pretekstem niech będą właśnie Chłopcy 2: Bangarang, którzy pojawią się już we wrześniu.”


To jak, ktoś nominuje do Zajdla? Dzielcie się, bo jesteśmy ciekawi :) Ja osobiście polecam jeszcze zagłosować na Michalskiego (>"Orły i wrony"<), Grzędowicza (>"Pan Lodowego Ogrodu t.4"<), Mortkę (>"Miasteczko Nonstead"<, >"Druga Burza"<), Olis Nari Lang (>"Atlanci, Kakrachan"<), Dębskiego (>"Wilkozacy, krew z krwi"<)... Kurcze, jest ich tylu, że ciężko spamiętać :)

Zobacz także:

0 komentarze