Zapowiedź książki "Ołowiany świt"

4/09/2013

Jeszcze w tym miesiącu nakładem Fabryki Słów ukaże się książka Michała Gołkowskiego - "Ołowiany świt".


"Oto przed Wami okładka pierwszej książki z Uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a napisanej przez Polaka. Światło dzienne ujrzy w rocznicę katastrofy w Czarnobylu – 26 kwietnia.

Tutaj wrogiem jest zło, które może czaić się tuż obok, za naszymi plecami. Może przyjmować różne postaci, imiona i kształty; jednak najstraszniejszym, co możemy spotkać w Zonie - jest człowiek.

Wchodzisz w to? Zresztą, już jesteś. Wszyscy jesteśmy – stalkerami."


Lubicie post-apokaliptyczne klimaty? U mnie z tym różnie, bo specjalnie nie siedzę w tej tematyce, jednak jestem ogromnym fanem polskiej gry fabularnej Neuroshima. Zbierałem kiedyś podręczniki i tak sobie myślę, że chyba nawet do tego wrócę :) Na granie nie mam zbytnio czasu... ale lubię poczytać :) I z "Ołowianym świtem" chętnie również bym się zapoznał :) A wy?

Zobacz także:

4 komentarze

 1. Stalkera uwielbiam, ale książek się boję. Przenoszenie gier na papier raczej się dobrze nie kończy. Chociaż chciałbym się mylić. Pozostaje czekać na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Owszem, zgadzam się. Z reguły wychodzą z tego potworne gnioty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, często tak bywa, ale mam wielką nadzieję, no i przeczucie, iż w tym wypadku tak nie będzie. Prawda, autorze? :)

   Pozdrawiam i sukcesów życzę ;)

   Usuń
  2. Tu, akurat zaprzeczam! Niektóre tytuły są całkiem ciekawe i warte uwagi, jak choćby Dragon Age, a książka zapowiedziana wyżej, została napisana przez prawdziwego Stalkera z Zony ;) Więc, nie sądzem żeby wyszedł z tego gniot, panie sierżancie.

   Zapowiada się prawdziwy majstersztyk, i - nie czytając jeszcze tomu I - czekam na kolejny. Jak zapewne, wielu innych czytelników.
   :D

   Usuń