Coś na zaostrzenie apetytu na "Wojnę w blasku dnia"!

4/09/2013


Hej, hej! 

Jesteśmy już ponad tydzień po polskiej premierze "Wojny w blasku dnia" (a dla tych zainteresowanych fragment pod linkiem). Ktoś już czytał, jest może w trakcie albo ma zamiar? Chcielibyśmy przedstawić wam galerię prac wykorzystanych w książce, tak dla zachęty ;)

Fragmenty, do których powstały ilustracje, osobiście wybrał Peter V. Brett.

Autorem grafik jest Dominik Broniek. Poniżej notka o samym ilustratorze, prześwietnym artyście, który od lat ozdabia książki Fabryki Słów swoimi pracami.


Dominik Broniek, który już od wczesnego dzieciństwa cokolwiek sobie wymyślił, zawsze to rysował i tak już zostało. Uwielbia klasykę kina s-f i książki oraz komiksy, które czciło się od zawsze i czci do dzisiaj. Nie lubi złośliwości rzeczy martwych, w szczególności zepsutego komputera na dzień przed oddaniem ilustracji. Boi się tylko wiedźm i innych czarownic. Marzy o spotkaniu obcej cywilizacji.

To by było na tyle odnośnie informacji, a poniżej znajdziecie wszystkie obrazki, które wyszły spod ręki Dominika. Po kliknięciu zobaczycie wersję powiększoną ;)


Zobacz także:

8 komentarze

 1. Książki raczej nie mam w planach ("Malowany..." mnie nie przekonał), ale Broniek to jest gość :] [chwalipięta mode: on] Spoko mieć portret jego autorstwa ^^ [chwalipięta mode: off]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co pamiętam to masz na tym portrecie coś na czole domalowane :P Tylko co to było...

   Usuń
  2. Dla mnie proza Bretta jest świetna! Ale każdy lubi co innego :) Zazdroszczę portretu, szlag! :P

   Usuń
 2. Uwielbiam serię, jednak czekam aż zakupi ją moja biblioteka, poprzednie z niej czytałam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam nie lubię bibliotekowych książek :P Muszę mieć swoje :)

   Usuń
 3. Rysunki są naprawdę świetne, ale jeszcze lepiej wypadają gdy połączy się je z treścią "Wojny..." :D Już nie mogę się doczekać drugiego tomu, szczególnie po taki zakończeniu :P

  OdpowiedzUsuń