Zapowiedź książki "Atlanci Tom 1 Kakrachan"

3/14/2013

Hej, mamy interesującą wiadomość dla fanów szeroko pojętej fantastyki ;)

Wczoraj odezwało się do nas nowo powstałe wydawnictwo Azyl i zaproponowało współpracę. Niebawem otrzymamy więc książkę zatytułowaną  "Atlanci Tom 1 Kakrachan", którą napisał autor ukrywający się pod pseudonimem Olis Nari Lang.

Książka ta zostanie wydana 8 kwietnia!

Dzielimy się również informacjami, jakich udzielił nam wydawca:


Autor
Olis Nari Lang to pseudonim autora, który pragnie pozostać anonimowy, ale jest polskim autorem. Przeczytana w dzieciństwie książka Ericha von Danikena "Oczy Sfinksa. Tajemnice Piramid" sprawiła, że na starożytne cywilizacje nigdy już nie był w stanie patrzeć tylko i wyłącznie oczami wykładanej w szkołach poprawnej archeologii.
Ta fascynacja stopniowo prowadziła do niekontrolowanego gromadzenia nowej wiedzy, wypraw podróżniczych i do napisania tej książki...

Wydawnictwo
Stworzone dla wydania tej książki. Przeznaczone dla wszystkich utalentowanych Autorów, którzy mają problemy z publikacją i wybiciem się na polskim runku. Dla nas książka to nie tylko jedna z wielu publikacji w ofercie wydawniczej. Książki, który wydajemy to historie, które muszą być przeczytane. Muszą, bo są tego warte.


Książka nawiązuje do historical fiction, odwołując się do artefaktów i monumentalnych budowli starożytnych cywilizacji. Historia losów głównych bohaterów rozgrywa się w scenerii mitycznej Atlantydy, a pierwszy tom w jednej z ich kolonii.
Powstała z pasji autora do poszukiwania początków...

Kakrachan to zaskakujący debiut literacki autora równie tajemniczego jak opowieść, w którą wciąga.

Czytelnik wkracza w świat młodej Dalemy. Dziewczyna w 17. cyklu życia dowiaduje się o zdumiewających przedmiotach i budowlach, których istnienia nikt nie potrafi jej wyjaśnić. Z jednej strony jest otoczona ludźmi, którzy reprezentują ogromną wiedzę oraz władzę i nie boją się jej wykorzystywać, a z drugiej strony - spiskowcami, których motywów działania nie rozumie. Czy będzie chciała poznać te tajemnice? Jak mocno pożąda wiedzy, a jak bardzo marzy o władzy? W jaki sposób powinna interpretować zachowania najbliższych jej osób? Jak silne jest jej pragnienie miłości Zamira i dlaczego równocześnie się jej obawia?

Autor podsuwa wskazówki, które tylko pozornie ułatwiają rozszyfrowanie zagadek, a za chwilę tak zmienia bieg zdarzeń, że Czytelnik nie jest już pewien, czy wie więcej niż Dalema.

Kim byli Atlanci? Czy Atlantyda to mit? Czego możemy się dowiedzieć o naszych początkach? Jak wytłumaczyć zdumiewające do dziś monumenty dawnych cywilizacji? W jaki sposób rozszyfrować zagadki sprytnie poukrywane w tej niesamowicie wciągającej historii? Czy ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia? A może jest coś jeszcze? Odliczanie właśnie się zaczęło...


My jesteśmy zaintrygowani książką i po przeczytaniu oczywiście ukaże się jej recenzja. Nie wiemy jeszcze kto z nas będzie miał przyjemność obcowania z lekturą, ale Zuz sugerowała, że to bardziej dla mnie... No cóż, w takim razie to chyba ja wezmę to na swoje barki ;)

Słyszeliście o tej książce? Macie w planach przeczytać? A może dopiero co się dowiedzieliście? Jaka jest wasza opinia? :)

Zobacz także:

4 komentarze

  1. Dopiero dzisiaj się dowiedziałam o tej książce i muszę przyznać, że z chęcią bym się z nią zapoznała. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakos mnie do niej nie ciagnie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie słyszałam o niej i nie mam jej w planach :)

    OdpowiedzUsuń