Fragment książki "Wojna w blasku dnia"!

3/07/2013

Jakiś czas temu wydawnictwo, które wypuszcza w Polsce książki Petera V. Bretta, czyli Fabryka Słów, uraczyło fanów tego pisarza małym kęsem z nadchodzącej (już niedługo! - 05 kwietnia) kontynuacji jego demonicznego cyklu.

Osobiście - uwielbiam Bretta i każdego chciałbym namówić do czytania jego książek! Jest świetny, a stworzone przez niego uniwersum jest genialne i oryginalne! Stąd też sięgnąłem do archiwów, poszperałem i oto jest fragment:


Jak jednak można zauważyć - na okładce widnieje inny tytuł, ale oficjalny to właśnie "Wojna w blasku dnia".

Zachęcam niezaznajomionych z twórczością tego pisarza, aby przeczytali tekst i być może skuszą się na więcej. Choć, szczerze powiedziawszy, przedstawiony przez wydawcę fragment nie należy do wyjątkowych rarytasów...

Należy zauważyć, że osobą, która przekłada twórczość Bretta na nasz ojczysty język jest nie kto inny, jak Marcin Mortka - również uwielbiany przeze mnie pisarz. Nie ma się zatem co martwić o jakość tłumaczenia, bo któż zrobiłby to lepiej?

Można również zawiesić oko na szkicu wykonanym przez Dominika Brońka, który słynie ze świetnych ilustracji, i który to ozdobił każdą jedną książkę Bretta wydaną w Polsce. Sam autor zauważył niesamowity kunszt rysownika i bardzo docenia jego pracę.

Na fragmencie mogą również skorzystać ci, którzy równie niecierpliwie jak ja czekają na dalsze części demonicznego cyklu, a niniejszy tekst jeszcze nie miał okazji do nich trafić ;)

Cóż, polecam zatem! Enjoy it!

Zobacz także:

4 komentarze

 1. Ta okładka z czachami jest fajna ;) Może keidyś będę miała okazję zapoznac się z twórcozścią autora...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam bardzo! :) Jeden z moich ulubionych pisarzy :)

   Usuń
 2. Przeczytałam cały cykl demoniczny Bretta i również gorąco polecam. Moim zdaniem jest jest to jeden z najlepszych twórców prozy fantastycznej! Od książek wprost nie sposób się oderwać.

  OdpowiedzUsuń