Recenzja książki „Liczby Zdrowia. Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia”

1/24/2013

Violetta Kuklińska-Woźny jest autorką licznych bestsellerów dotyczących numerologii w powiązaniu z różnymi aspektami ludzkiego życia. Od lat dzieli się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem z pasjonatami ezoteryki.

W książce „Liczby Zdrowia. Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia” autorka powiązała ze sobą numerologię, medycynę wschodu i zachodu, a także psychosomatykę. Autorka zakłada, że za pomocą numerologii możemy przeanalizować stan naszego ciała, a nie tylko przewidzieć cechy charakteru.

Publikacja ta pozwala w oparciu o “portret numerologiczny” określić słabe punkty ciała i ocenić możliwość zachorowania na różne choroby, a nawet obliczyć wartość witalną. To nie wszystko - taka wiedza ukazuje w jaki sposób sami wywołaliśmy chorobę i jak można się jej pozbyć. Zadziwiające jest to, że dowiedzieć można się tego wszystkiego jedynie po przeanalizowaniu daty urodzenia, imienia i nazwiska.

Dodatkowo autorka uważa, że z każdej choroby można wynieść coś dobrego, oczyścić się. Poza opisem chorób i ich przyczyn Violetta Kuklińska-Woźny przedstawia różne naturalne techniki terapeutyczne, które mają na celu podtrzymanie bądź powrót do dobrego stanu zdrowia. Są to między innymi joga, pilates czy uzdrawiająca medytacja.

Moje nastawienie do wiedzy i metod przekazanych przez tą książkę jest jak zwykle sceptyczne. Chociaż, faktycznie, kilkukrotnie analiza oparta na moim “portrecie numerologicznym” się zgadzała. Jednak wolę myśleć, że było to zwykłe trafienie i moje imię czy nazwisko nie ma wpływu na to z jakimi chorobami będę musiała się zmierzyć...

„Liczby zdrowia. Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia” jest książką napisaną w dość prostym języku, jednak nie ułatwia to skonstruowania swojego “portretu”. Przy jej tworzeniu autorka  skorzystała z wielu źródeł, w tym z kilku swoich poprzednich książek. Uważam, że jest to publikacja, do której wielokrotnie można wracać jeśli jest się zwolennikiem ezoterykii.

Jak zwykle przy tego typu książce polecam ją ludziom o otwartym umyśle i tym, którzy dręczeni są przez jakąś chorobę i chcieliby poznać źródło i sposób na pozbycie się jej.

Tytuł: „Liczby zdrowia. Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia”
Autor: Violetta Kuklińska-Woźny
Gatunek: Poradnik, Ezoteryka
Liczba stron: 256      

Zobacz także:

0 komentarze