Pierwszy sportowy audiobook w Polsce!

11/30/2012

Słyszeliście już o książce "Trzy Mądre Małpy" autorstwa Łukasza Grassa?

No to mamy newsa, bo 26 listopada miała miejsce premiera audiobooka pod tymże tytułem, którego lektorem jest Bartłomiej Topa!

Będzie to pierwszy tytuł z cyklu „Audiobiblioteki sportowca”, do którego dołączą kolejne

Możemy  śmiało komunikować, że „Trzy mądre małpy” to pierwszy sportowy audiobook w Polsce! 

A odnośnie samego autora oraz lektora książki, co możemy przeczytać na stronie http://www.audiotrening.pl/:


Łukasz Grass, autor
Dziennikarz radiowy i telewizyjny (Discovery Channel, TVP1, TVN24, Radio TOKFM, Radio PLUS). Współzałożyciel i redaktor naczelny portalu Akademia Triathlonu. Triathlonista, maratończyk. Kiedy łapie cię zadyszka po wejściu na drugie piętro, a waga pokazuje trzy cyfry, możesz albo zaakceptować siebie, albo... wziąć się do roboty. Kiedy zawodowo jesteś na skraju wypalenia i przestajesz widzieć sens w tym, co robisz, możesz albo zaakceptować ten fakt, albo... wziąć się do roboty. Łukasz Grass w obu przypadkach wybrał to drugie rozwiązanie. Źródłem pozytywnych zmian był dla niego triathlon. „Trzy mądre małpy” nie są jednak ani poradnikiem, ani opisem drogi "od zera do bohatera". To bardzo intymny notatnik męża, ojca, dziennikarza i zawodnika. Po tej lekturze nabiera się ochoty, żeby wyłączyć telewizor, włożyć na nogi sportowe buty i iść pobiegać. A potem z nową energią można zacząć realizować swoje marzenia.

Bartłomiej Topa, lektor
Aktor filmowy i teatralny. W 1991 roku ukończył Łódzką Szkołę Filmową. Stworzył ponad kilkadziesiąt kreacji; na dużym ekranie pojawiał się już od lat dziewięćdziesiątych, m.in. w filmach „Trzy kolory. Biały” Krzysztofa Kieślowskiego czy „Pożegnanie z Marią” Filipa Zylbera. Jego pozycję i popularność potwierdziły późniejsze, świetne role u Wojciecha Smarzowskiego, w „Weselu” i „Domu złym”. Już na początku swojej kariery otrzymał nagrodę na IX Ogólnopolskim Przedstawieniu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w przedstawieniu „Ryszard III”. Dwukrotnie nominowany do Złotej Kaczki: za rolę reżysera Patryka Bergera w „Prostej historii o miłości” oraz Zbyszka w „Prostych pragnieniach”.

Wbrew pozorom nie jest to książka dedykowana wyłącznie sportowcom czy poruszająca tylko taką tematykę. „Trzy mądre małpy” to nie sucha opowiastka czy poradnik o tym jak zacząć trenować i przechodzić na kolejne poziomy. Jest to przede wszystkim audiobook  inspirujący, motywujący do działania i skłaniający do zmian... do wstania z kanapy i rozpoczęcia aktywności.  To osobista historia człowieka, który postanawia coś zmienić w swoim życiu.  Można więc stwierdzić, że jest to właśnie książka do osób, które ze sportem mają niewiele lub nic wspólnego. Audioook cieszy się dużym wsparciem nie tylko środowiska sportowego (portale, magazyny), ale również literackiego (Lubię Czytać, Gilda, Granice, Irka). Została również stworzona specjalna strona internetowa dla „Audiobiblioteki sportowca”: www.audiotrening.pl

Audiobooka nabyć można tu:
https://audeo.pl/484218/trzy-madre-malpy
Oraz tu:
http://www.audiobook.pl/p/pl/6362/trzy_madre_malpy-audiobook-lukasz_grass-1cd_-_mp3.html

Zobacz także:

0 komentarze