Recenzja książki "Klątwa Tygrysa - Wyzwanie"

10/28/2012„Klątwa Tygrysa – Wyzwanie” jest to drugi tom opowieści o tygrysiej klątwie.

Kelsey udało się złamać tylko małą część pradawnego zaklęcia, mimo to podejmuje decyzję o powrocie do domu. Po wszystkich wydarzeniach dziewczyna planuje zapomnieć o Renie i żyć jak normalna nastolatka. Jednak jej życie dalekie jest od normalności. Za sprawą Rena stała się posiadaczką pięknego domu i drogiego samochodu, nie wspominając o koncie w banku z ogromną ilością pieniędzy! Były ukochany opłacił też jej wymarzone studia. Wszystko to w ramach podziękowań za okazaną mu pomoc.

Dziewczyna rzuca się w wir nauki, zajęć pozaszkolnych, a nawet zaczyna randkować. Wszystko po to, by zapomnieć o indyjskim księciu. Niestety nic nie jest na tyle skuteczne, aby odwieźć jej myśli od Rena.


Kelsey niezbyt długo cieszy się ukochanym Oregonem. Lokesh ma obsesję na punkcie odnalezienia jej, chce jej odebrać tygrysi amulet. Dziewczyna znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie i musi wracać do Indii.

Kelsey odbędzie kolejną wyprawę, aby złamać klątwę. Tym razem w towarzystwie młodszego brata Rena – Kishana. Próby, którym poddani będą podczas swojej podróży będą o wiele trudniejsze niż poprzednim razem. Serce Kelsey również będzie wystawione na próbę – czy dziewczyna ulegnie czarnemu tygrysowi? Czy historia braci znów zatoczy koło?

W tej części  postać Kelsey bardzo się rozwinęła. Dowiadujemy się wielu rzeczy o niej i widzimy także dużą zmianę w jej zachowaniu. Dziewczyna stała się bardziej pewna siebie, a dzięki jej nowo odkrytej mocy bierze udział w walkach! Kolejnym plusem w jej zachowaniu jest to, że przestała być taka niezdecydowana. Teraz wie czego chce i dąży do celu. Oczywiście miłosny trójkąt Ren-Kelsey-Kishan nie pomaga jej w utwierdzeniu swojej decyzji.

W tej części „Klątwy tygrysa” znajdziemy dużo motywów zaczerpniętych z historii i mitologii przeróżnych narodów i kultur. Wszystko to jest idealnie wkomponowane w podróż naszych bohaterów po Indiach, Tybecie czy mitycznych krainach. Wszystko jest opisane bardzo szczegółowo, autorka ma naprawdę ciekawe pomysły.

„Wyzwanie” okazało się lepsze od pierwszego tomu. Książka strasznie wciąga i wywołuje dużo pozytywnych emocji. Polecam ją wszystkim, którym brakuje ciekawych wrażeń. Gwarantuję, że podczas podróży z Kelsey i jej tygrysami nie zabraknie ich wam.

Autor: Colleen Houck
Gatunek: Fantasy
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 416                         


Recenzje z tej serii:


Zobacz także:

2 komentarze

  1. wszyscy mówią o tygrysach, muszę w końcu sięgnąć po pierwszy tom!

    pozdr. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie, ta część jest DLA MNIE [żeby nie było] najgorsza. Nienawidzę czytać książek gdzie nie ma mojego ukochanego bohatera lub jest na początku i końcu. Dla mnie II tom to była męczarnia ;-;

    OdpowiedzUsuń