Recenzja książki "Czarna Bandera"

9/27/2012

Jacek Komuda w antologii pod tytułem "Czarna Bandera" daje nam solidną dawkę niebezpiecznych morskich opowieści.

Karaiby. Wszystko o prawdziwych piratach i wiele więcej znajdziemy w zbiorze sześciu opowiadań, w których Jacek Komuda ukazuje nam  szereg barwnych postaci i wiele ciekawych miejsc oraz legend. Napotkamy tu demony, mityczne potwory oraz prawdziwych wilków morskich. Arr!
Poznamy tu korsarzy z krwi i kości, dla których chlebem powszednim jest narażanie życia na pełnym morzu. Szybkie i zwrotne okręty, pojedynki na szable, gorące kobiety, knajpiane pijatyki, legendy, które okazują się być najprawdziwszą prawdą oraz ludzie, którzy dla skarbu i bogactwa oddadzą wszystko. Nie zabraknie również morskich bitew! Wszystko to i wiele, wiele więcej imć Komuda przedstawia nam na niemal czterystu stronach książki.

Autor, oprócz przemyślanych w najdrobniejszych szczegółach opowiadań wykazuje się także niesamowitą znajomością budowy okrętów, przez co czasem samemu można pogubić się w nazewnictwie typowych dla danego modelu częściach. Jeśli ktoś chce poczuć morską bryzę i przeżyć emocjonujące pirackie pojedynki - ta pozycja jest w sam raz dla niego!

Do tego owo Fabryczne wydanie przedstawia się bardzo estetycznie. W środku znajdziemy klimatycznie wykończone kartki jak i również kilka typowo pirackich ilustracji wykonanych przez Jarosława Musiała.

Nie można o książce powiedzieć wiele więcej, aby nie popsuć zabawy tym, którzy jeszcze po nią nie sięgnęli. Przekonajcie się sami…

Szykować się do abordażu!

Autor: Jacek Komuda
Gatunek: Fantasy
Liczba stron: 382
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Ocena: 7/10

Zobacz także:

0 komentarze